ایکسپورت-نیترات برايت ول

در حال آماده سازی
ایکسپورت-نیترات

اطلاعات کلی:

- این محصول با استفاده از تکنولوژی نانو-اینتلکس توانسته است ماده ای فوق اکتیو با ظرفیت نیترات زدایی 3 برابر مواد مشابه ارائه دهد.
- ساختار باز و سطح مقطع بالا که به این محصول شناوری فوق العاده ای در فرآیند فیلتراسیون می بخشد.
- کارآمدی بالا نسبت به مدیاهای دیگر باعث می شود تا برای رسیدن به نتیجه ی مشابه نیاز به فضای کمتری باشد.
- برای کاهش سریع نیترات حتی در شلوغ ترین آکواریوم ها می توان از این ماده استفاده کرد.
- برای کاهش نیترات، به جای تغییرات آبی می توانید از این محصول استفاده کنید.
- قابل استفاده به همراه Xport-BIO و Xport-PO4

دستورالعمل:

لطفا قبل از استفاده دستورالعمل را به طور کامل مطالعه کنید.
چنانچه قبل از استفاده از این مدیا، با استفاده از فیلتر مکانیکی ذرات ارگانیک را از آب خارج کنید، تاثیر استفاده از این محصول بیشتر خواهد بود.
ابتدا با استفاده از آب تصفیه شده این محصول را آبکشی کنید و سپس درون سطلی تمیز قرار داده و از آب آکواریومی که قرار است مدیا را درونش بریزید سطل را پر کنید. به ازای هر 150 گرم از این محصول 20 میلی لیتر از MicroBacter7 داخل آب بریزید و هم بزنید. سپس اجازه دهید 24 ساعت در همین وضعیت در دمای اتاق بماند. Xport-NO3 را از سطل خارج کنید و آب سطل را داخل آکواریوم بریزید. سپس این محصول را داخل مخزن چرخان اسکیمر، رآکتور مدیا، یا کیسه های توری بریزید. جریان آب بهتر است بین 1 تا 3 برابر کل حجم آکواریوم در ساعت باشد. در سیستم هایی که میزان اولیه ی نیترات کمتر از 40 پی پی ام است با 150 گرم به ازای هر 450 لیتر شروع کنید (به ازای هر 10 پی پی ام بیشتر از 40 پی پی ام، 10 درصد به این میزان اضافه کنید). نیترات زدایی معمولا بعد از یک هفته آغاز می شود و به مرور سرعت آن افزایش می یابد. اگر مرجان ها و دیگر بی مهرگان به این ماده واکنش منفی نشان دادند احتمالا نیترات زدایی با سرعت بسیار بالایی در حال رخ دادن است، میزان Xport-NO3 را نصف کنید و به نیترات زدایی ادامه دهید تا به میزان دلخواه نیترات دست پیدا کنید.
به مرور که محیط آکواریوم شما جا می افتد، نیاز به این ماده کاهش می یابد.
فرآیند نیترات زدایی بستگی به وجود کربن ارگانیک درون سیستم دارد؛ اگر در ماه اول استفاده کاهش نیترات متوقف شد، ممکن است که میزان کربن ارگانیک یا فسفات درون سیستم کم باشد. برای حل این مشکل می توانید از Reef BioFuel یا FlorinAxis طبق دستورالعمل استفاده کنید.
برای آکواریوم های شلوغ هر 3-4 ماه و برای آکواریوم های خلوت هر 6-8 ماه یک چهارم از مدیا را تعویض کنید.
برای آکواریوم های شلوغ هر 3-4 ماه و برای آکواریوم های خلوت هر 6-8 ماه یک چهارم از مدیا را تعویض کنید.
برای دستیابی به بهترین نتیجه ی ممکن می توانید این محصول را به همراه Xport-BIO و بعد از آن در امتداد جریان آب قرار دهید. همچنین از Xport-PO4 می توانید پس از این محصول در امتداد جریان آب استفاده کنید تا فسفات آب را هم تنظیم کنید. توجه داشته باشید که Xport-PO4 را در جریان آب پیش از این محصول قرار ندهید چرا که نیترات زدایی را با مشکل مواجه می کند.

نظر شما؟