در حال آماده سازی
Florin-Gro

اطلاعات کلی:

- منبعی غلیظ از نیتروژن که یکی از مهم ترین مواد غذایی مورد نیاز گیاهان است. گیاهان برای رشد و سلامت پایدار و همچنین برای تولید اسید نوکلئیک و پروتئین به نیتروژن نیاز دارند تا چیزی حدود 2 درصد از وزن خشک خود را بسازند.
- نیتروژن در این محصول به صورت نیترات موجود است که نوعی مناسب جهت استفاده در محیط آکواریوم است.
- حاوی عصاره کلپ که هورمون های گیاهی طبیعی مورد نیاز برای رشد و نمو گیاهان را فراهم می کند.
- تهیه شده با استفاده از به روز ترین تحقیقات در زمینه ی نیازهای غذایی آکواریوم های گیاهی

آنالیز محصول و عناصر تشکیل دهنده:

نیتروژن کل (نیترات) : 1.5%

دستورالعمل:

لطفا قبل از مصرف به خوبی تکان دهید. بهترین شیوه در استفاده از مکمل های یونی، اندازه گیری یون در محیط آکواریوم، قبل از استفاده است. غلظت نیترات را در محیط آکواریوم بین 10 تا 20 پی پی ام حفظ کنید. در آکواریوم های دارای ماهی و بی مهرگان غلظت بالای 25 پی پی ام به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ساده:
یک روز در میان (یا به میزان نیاز) 5 میلی لیتر از این محصول را به 200 لیتر آب آکواریوم اضافه کنید. این دوز برابر 1 میلی لیتر (حدود 8 قطره) به ازای هر 40 لیتر است. با استفاده از این شیوه می توانید 250 میلی لیتر از محصول را برای حدود 10.000 لیتر آب آکواریوم استفاده کنید.

پیشرفته:
قبل از استفاده از این مکمل، غلظت نیترات را در محیط آکواریوم با استفاده از کیت آزمایش اندازه گیری کنید. هر میلی لیتر از این محصول غلظت یون نیترات را در 4 لیتر آب به میزان 17.5 پی پی ام بالا می برد. همچنین هر قطره، غلظت یون پتتاسیوم را در 4 لیتر آب به میزان 2.2 و در 75 لیتر آب چیزی در حدود 0.11 پی پی ام بالا می برد.
اگر نیترات اولیه در محیط کمتر از 20 پی پی ام است، هر روز حداکثر 1 میلی لیتر از این محصول را برای هر 20 لیتر آب آکواریوم استفاده کنید تا به غلظت دلخواه برسید. سپس به میزان مورد نیاز دوز روزانه یا هفتگی را تعیین کنید (با کمک راهنمایی پایین). سعی کنید غلظت نیترات محیط بیش از 4 پی پی ام تغییرات نداشته باشد.
وقتی به سطح مورد نظر نیترات رسیدید، برای تعیین دوز این محصول، هر روز در ساعتی مشخص مصرف نیترات را درون آب اندازه گیری کنید (میزان کاهش نسبت به روز قبل). این کار را یک تا دو هفته ادامه دهید. برای تعیین دوز روزانه، حجم آب آکواریوم را تخمین بزنید. میزان متوسط کاهش روزانه ی آهن را تقسیم بر 17.5 کنید و حاصل را در حجم آب (به گالن) ضرب کنید تا دوز مورد نیاز از این محلول به میلی لیتر به دست بیاید.
تغذیه ی روزانه موثر تر از تغذیه ی هفتگی است، چرا که در تغذیه ی هفتگی بعد از اضافه کردن محصول، غلظت نیترات به شدت افزایش می یابد و سپس در طول هفته کاهش می یابد.
نتایج استفاده از این محصول در آکواریوم های بسیار پر گیاه با نوردهی و دی اکسید کربن بالا و تعداد ماهی کم تا متوسط بسیار مشهود خواهد بود. این تغییرات نباید شما را وسوسه کند که بیشتر از دوز تجویز شده از این مکمل استفاده کنید چرا که برای موجودات آکواریوم بسیار مضر خواهد بود.

نظر شما؟