در حال آماده سازی
magnesion-p

اطلاعات کلی:

- ترکیب پودری به شدت موثر در افزایش سختی
- به افزایش پایداری پی اچ کمک می کند. با استفاده از این محصول در کنار افزایش سختی پی اچ تا 8.3 افزایش می یابد و سپس پی اچ ثابت می ماند و سختی به تنهایی افزایش پیدا می کند.
- منبعی سرشار از کربنات که تشکیل دهنده ی بخش زیادی از وزن آراگونیت می باشد. آراگونیت توسط ارگانیسم های مرجان ساز برای ساخت اسکلت استفاده می شود.
- قبل از استفاده سختی آب آکواریوم را با استفاده از تستی دقیق اندازه گیری کنید.
- پیش از استفاده در آب آکواریوم حتما طبق دستورالعمل رقیق سازی شود.

آنالیز محصول و عناصر تشکیل دهنده:

کلسیوم: 33-37%

دستورالعمل:

ساده: به ازای هر 80 لیتر آب آکواریوم 2.5 گرم از محصول را (حدود نصف قاشق چای خوری) در 250 میلی لیتر آب حل کنید. محلول به دست آمده را یک روز در میان یا هر زمان که نیاز بود استفاده کنید تا غلظت منیزیم به بازه 1290 الی 1320 پی پی ام برسد. در این روش 1200 گرم از این محصول برای 36000 لیتر آب آکواریوم مناسب خواهد بود.

پیشرفته: 20 گرم از محصول را (4 قاشق چای خوری) در 250 میلی لیتر آب تصفیه شده حل کنید. هر یک میلی لیتر از محلول به دست آمده غلظت منیزیم را در 4 لیتر آب به میزان 6 پی پی ام افزایش می دهد. (توجه: هر یک گرم از محصول غلظت منیزیم را در 4 لیتر آب 114.4 پی پی ام افزایش می دهد).
اگر منیزیم اولیه در سیستم کمتر از 1288 پی پی ام است، محلول تهیه شده در مرحله ی قبلی را هر روز به میزان حد اکثر 10 میلی لیتر به ازای 80 لیتر آب استفاده کنید تا غلظت مورد نظر به دست آید. سپس با توجه به راهنمایی های پایین دوز روزانه یا هفتگی برای آکواریوم در نظر بگیرید.
به مدت یک تا دو هفته میزان منیزیم آب را هر روز در ساعتی مشخص اندازه گیری کنید تا متوسط مصرف روزانه ی منیزیم در سیستم به دست بیاید. برای محاسبه ی مصرف روزانه حجم آب آکواریوم را تخمین بزنید، میزان مصرف روزانه را بر 6 تقسیم کنید و حاصل را در حجم آکواریوم (به گالن) ضرب کنید تا میزان مصرف روزانه از محلول ساخته شده را به میلی لیتر به دست آورید.

نظر شما؟