نام علمی:
Pseudochromis fridmani
نام عمومی:
داتی بک ارکید
نام فارسی:
ماهی توت فرنگی
خانواده:
Pseudochromidae
نوع آب:
آب شور
دما:
22 تا 26 درجه سانتی گراد
PH:
8.1 تا 8.4
KH:
8 تا 12 dKH
سطح نگهداری:
ساده
خاستگاه:
دریای سرخ
ابعاد:
حداکثر 8 سانتی متر
در حال آماده سازی
داتی بک ارکید

رژیم غذایی:

گوشتخوار

اطلاعات کلی:

داتی بک ارکید یا ماهی توت فرنگی یکی از ماهی های فوق العاده برای آکواریوم های مرجانی است. این ماهی زیبا با رنگ بنفش خیره کننده اش شخصیتی جذاب دارد و به زودی خودش را در دل هر تماشاگری جا می کند. این ماهی فقط در دریای سرخ پیدا می شود و معمولا در کنار کلونی های مرجانی زندگی می کند تا بتواند با حرکت شلیکی خود به داخل مرجان ها برود و زوپلانکتون ها را شکار کنند.
برای نگه داری از داتی بک به آکواریومی با حداقل 120 لیتر آب و مکان های فراوانی برای پنهان شدن نیاز است. این ماهی در ابتدا خجالتی است اما وقتی محیطش را بشناسد به تدریج از مکان های اختفای خود بیرون می آید و آزادانه در آکواریوم شنا می کند. از دیگر رفتار های این ماهی تعقیب ماهی های کوچک تر و دفاع از مکان های اختفای خود می باشد. داتی بک همچنین از بعضی آفت های متداول در آکواریوم تغذیه می کند و به این ترتیب به سلامت عمومی آکواریوم کمک شایانی خواهد کرد. اگر بخواهید بیش از یک ماهی توت فرنگی داخل آکواریوم نگه دارید باید آن ها را همزمان به تانک اضافه کنید.
رژیم غذایی داتی بک باید شامل غذاهایی باشد که به طور خاص برای ماهی های گوشت خوار طراحی شده اند. در صورت نگه داری در آکواریوم های مرجانی باید روزانه یک بار به این ماهی زیبا غذا بدهید.

توضیحات

با توجه به اين كه موجودي ماهي ها و ريف ها و همچنين قيمت آن ها متغير است، شما مي توانيد در صورت تمايل به خريد، سفارش خود را در قسمت "نظر شما"، انتهاي همين صفحه، ثبت بفرماييد. لطفا در قسمت توضيحات حتماً شماره تماس خود را مرقوم فرماييد. در اسرع وقت جهت پيگيري سفارش و هماهنگي هاي لازم، با شما تماس گرفته مي شود.​

نظر شما؟