نام علمی:
Zebrasoma flavescens
نام عمومی:
یلوتانگ
خانواده:
Acanthuridae
نوع آب:
آب شور
دما:
22 تا 26 درجه سانتی گراد
PH:
8.1 تا 8.4
KH:
8 تا 12 dKH
سطح نگهداری:
ساده
خاستگاه:
هاوایی
ابعاد:
حداکثر 20 سانتی متر
در حال آماده سازی
یلوتانگ

اطلاعات کلی:

برای بسیاری از آکواریوم داران، یلوتانگ بخشی جداناپذیر از هر آکواریوم آب شور است. شکل بیضوی و رنگ زرد درخشان این ماهی به هر آکواریومی جلوه ای بی نظیر می بخشد. این ماهی پر انرژی دائما در محیط آکواریوم در حرکت است و آن چنان بیننده را مسحور می کند که انگار با حرکات خود مانند یک راهنمای تورهای گردشگری چشمان بیننده را به دنبال خود می کشد و گوشه و کنار آکواریوم را به او نشان می دهد.
این ماهی زیبا با نام جراح زرد نیز شناخته می شود.
برای نگهداری از یلوتانگ به آکواریومی با ظرفیت حداقل 400 لیتر آب نیاز است تا ماهی فضای کافی برای شنا داشته باشد. مانند تانگ های دیگر، یلوتانگ نیز نسبت به گونه های همنوع خود رفتاری پرخاشگرانه دارد، به همین دلیل توصیه می شود در هر آکواریومی تنها یک یلوتانگ نگهداری کنید، مگر این که همه ی یلوتانگ ها به طور همزمان وارد آکواریوم شوند.
هر چند یلوتانگ نیز مانند بسیاری دیگر از ماهیان آکواریوم های آب شور غذاهای گوشتی را دوست دارد اما در رژیم غذایی او حتما باید جلبک و خزه ی دریایی نیز گنجانده شود تا سیستم ایمنی اش تقویت شود، پرخاشگری اش کاهش پیدا کند و سلامت عمومی اش بهبود یابد. بهتر است این جلبک ها را با استفاده از گیره های مخصوص در گوشه ای قرار دهید تا یلوتانگ از آن تغذیه کند، همچنین یلوتانگ حداقل سه بار در هفته باید جلبک بخورد.

توضیحات

با توجه به اين كه موجودي ماهي ها و ريف ها و همچنين قيمت آن ها متغير است، شما مي توانيد در صورت تمايل به خريد، سفارش خود را در قسمت "نظر شما"، انتهاي همين صفحه، ثبت بفرماييد. لطفا در قسمت توضيحات حتماً شماره تماس خود را مرقوم فرماييد. در اسرع وقت جهت پيگيري سفارش و هماهنگي هاي لازم، با شما تماس گرفته مي شود.​

سایر محصولات در همین دسته

تانگ گونه سفید
جراح چورون
جراح آشیل

نظر شما؟