هیدرات ام جی برايت ول

در حال آماده سازی
هیدرات ام جی

اطلاعات کلی:

محلولی از نمک های منیزیم هیدراته برای استفاده در آکواریوم های مرجانی و آب شور:
- افزایش بدون خطر غلظت منیزیم در تمامی آکواریوم های آب شور و مرجانی
- قابل استفاده جهت افزایش سطح منیزیم به بالای 1500 پی پی ام
- حفظ سطح منیزیم در غلظت بالاتر از آب دریا ممکن است برای برخی آکواریوم های مرجانی در شرایطی خاص مفید باشد. این کار حتما باید توسط آکواریوم داران حرفه ای و با تجربه انجام گیرد.
- منیزیم با غلظت 75000 پی پی ام

دستورالعمل:

لطفا ابتدا دستورالعمل استفاده را به خوبی مطالعه فرمایید و قبل از مصرف به خوبی تکان دهید. چنانچه از این محصول برای حفظ غلظت منیزیم در محدوده ی استاندارد آب دریا استفاده می کنید، یک روز در میان به ازای هر 80 لیتر آب آکواریوم 5 میلی لیتر (ظرفیت درب) از این محصول اضافه کنید تا غلظت منیزیم در بازه ی 1290 تا 1320 پی پی ام حفظ شود. با این روش، 250 میلی لیتر از این محصول پاسخگوی حدود 4000 لیتر آب خواهد بود.

پیشرفته:
قبل از استفاده از این مکمل، غلظت منیزیم را در محیط آکواریوم با استفاده از کیت آزمایش اندازه گیری کنید. هر میلی لیتر از هیدرات ام جی غلظت منیزیم را در 4 لیتر آب به میزان 19.5 پی پی ام بالا می برد.
اگر غلظت اولیه منیزیم در محیط کمتر از 1288 پی پی ام بود، هر روز حداکثر 1 میلی لیتر از این محصول را برای هر 12 لیتر آب آکواریوم استفاده کنید تا به غلظت دلخواه برسید. سپس به میزان مورد نیاز دوز روزانه یا هفتگی را تعیین کنید (با کمک راهنمایی پایین). همچنین سعی کنید نوسانات غلظت منیزیم در سیستم بیش از 10 پی پی ام نباشد.
وقتی به سطح مورد نظر منیزیم رسیدید، هر روز در ساعتی مشخص مصرف منیزیم را درون آب اندازه گیری کنید (میزان کاهش نسبت به روز قبل). این کار را یک تا دو هفته ادامه دهید. برای تعیین دوز روزانه، حجم آب آکواریوم را تخمین بزنید. میزان متوسط کاهش روزانه ی منیزیم را تقسیم بر 19.5 کنید و حاصل را در حجم آب (به گالن) ضرب کنید تا دوز روزانه ی این محلول به میلی لیتر به دست بیاید. (هر گالن حدود 3.8 لیتر است).
لطفا توجه داشته باشید که تغذیه ی روزانه موثر تر از تغذیه ی هفتگی است، چرا که در تغذیه ی هفتگی بعد از اضافه کردن محصول، غلظت منیزیم به شدت افزایش می یابد و سپس در طول هفته کاهش می یابد.
حفظ غلظت بالای منیزیم در سیستم به مدت 6 هفته ممکن است تاثیرات مثبتی بر روی برخی مرجان ها داشته باشد اما دیگر مرجان ها و موجودات آکواریوم ممکن است واکنش مثبتی به این غلظت نداشته باشند. با زیر نظر گرفتن شرایط آکواریوم می توانید واکنش کلی سیستم به غلظت بالای منیزیم را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به تعدیل آن کنید.

نظر شما؟