نام علمی:
Betta Splendens
نام عمومی:
جنگجوی سیامی، بتا
نام فارسی:
جنگجوی سیامی
خانواده:
آنابانتید ها
نوع آب:
آب شیرین
دما:
24 - 29 درجه سانتی گراد ( 75 - 84 فارنهایت )
در حال آماده سازی
جنگجوی سیامی

پراکنش:

جنوب شرق آسیا، کامبوج، تایلند، مالزی. گفته می شود که در اندونزی نیز دیده شده.

شرایط نگهداری:

مخزن گیاهکاری شده با تعدادی گیاهان شناور و جریان بسیار ملایم

رژیم غذایی:

گوشتخوار. غذاهای کوچک زنده، منجمد یا خشک، غذاهای پولکی و گرانول

جنسیت:

نرها دارای باله های بسیار بلندتری هستند.

تولید مٍثل:

در لانه حبابی تخم ریزی می کنند و پس از آن بایستی ماده را از مخزن خارج کرد تا به وسیله نر کشته نشود. لارو ها و بچه ها را باید به خوبی با غذاهای مقوی مانند زرده تخم مرغ و بچه میگو تغذیه کرد.

توضیحات

برای جلوگیری از مبارزه های شدید که تا سر حد مرگ ادامه می یابد باید نرها را تنها نگه داری کرد ولی این امر شامل ماده ها نمی شود، آن ها تنها به حفظ قلمروی خود اکتفا می کنند.

رنگ ها و اشکال مختلفی از این ماهی وجود دارد که بعضی در طبیعت به همین شکل و بعضی نیز توسط پرورش دهندگان تولید شده اند،این ماهی ها معمولاً در خازن کوچک بدون تجهیزات گرمایی و فیلتراسیون فروخته می شوند که بسیار دور از شرایط محیط طبیعی آن است، ماهی را بایستی در شرایطی نگه داری کرد که زندگی و رشد کند، نه این که تنها زنده بماند.

البته نگه داری این ماهی علیرغم مقاومت زیادش نسبت به شرایط شیمیایی و فیزیکی آب، کمی سخت به نظر می رسد چون علاوه بر این که نمی توانید آن ها را با ماهی های باله گز نگه داری کنید، آن ها نیز حتی گاهی نسبت به ماها هایی از گونه های دیگر که در مقابل آن ها احساس رقابت کنند، مانند گوپی های دم بلند کمی پرخاشگر می شوند و با آن ها به مبارزه می پردازند.

نظر شما؟